Epištola k Římanům (Rim 12,19) | |
| 17. | Nikomu neodplácejte zlým za zlé. Vůči všem mějte na mysli jen dobré. |
| 18. | Je-li možno, pokud to záleží na vás, žijte se všemi v pokoji. |
| 19. | Nechtějte sami odplácet, milovaní, ale nechte místo pro Boží soud, neboť je psáno: `Mně patří pomsta, já odplatím, praví Pán.´ |
| 20. | Ale také: `Jestliže má tvůj nepřítel hlad, nasyť ho, a má-li žízeň, dej mu pít; tím ho zahanbíš a přivedeš k lítosti.´ |
| 21. | Nedej se přemoci zlem, ale přemáhej zlo dobrem. |